PANELE ŚCIENNE, FRONTY MEBLOWE, BLATY, PÓŁKI

Wspólna koncepcja kolorystyczna wnętrza wymaga często wykonania w tym samym fornirze co drzwi innych elementów wykończeniowych takich jak np. panele ścienne. W przypadku realizacji drzwi EURO DOOR z linii Individual, to właśnie indywidualny dobór forniru pozwala wykonać drzwi i panele ścienne (czy ściany fornirowane) dokładnie z tej samej partii drewna. Ma to bardzo istotne znaczenie dla fornirów naturalnych, a dokładnie dla ich powtarzalności kolorystycznej, kształtu usłojenia i równomiernego procesu dojrzewania kolorystycznego.

Jest to również ważne w przypadku paneli lakierowanych w kryjących kolorach palet NCS lub RAL. Uzyskujemy wówczas zupełną pewność powtarzalności kolorystycznej i połyskowości lakieru.

W wyjątkowych sytuacjach, możliwe do wykonania są takie produkty fronty meblowe, blaty i półki. Istnieje często jednak możliwość wyboru forniru wspólnie z firmami meblowymi, przekazanie im potrzebnej ilości forniru, lub nawet  wykonanie dla nich gotowych elementów meblowych w stanie surowym lub lakierowanym.